KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 12678174
nr 1267 8174
Kurt Carendi
(1905-1971), Sverige
Blandteknik, Barn, signerad, 49x31 cm
Kurt Carendi, född 1905 i Vara, död 1971, svensk målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 5 augusti 2019
kl 20:04:01
3/8 16:46:38
All världens barn (Lisa Larson)